rss rss rss Sosyal Medya Bağlantıları
click

Uzmanlık Alanı

Tek Bir Alana Odaklanmanın Getirdiği Başarı

 

 

Sinüs Piyasa Araştırma, mükemmel hizmet ve kusursuz müşteri memnuniyetinin temelinde odaklanma ve bir alanda gelişme olduğunu düşünür. Bu çerçevede medikal araştırma alanında uzmanlaşan kurumumuz, diğer tüm araştırma dallarını dışarıda tutarak sadece en iyi bildiği işi, en iyi biçimde yapmaktadır.

Medikal araştırma, içeriği gereği spesifik öneme sahip noktalara ve kendi alanında bir jargona sahiptir. Bu nedenle herkes ve her kurum bu kategoride doğru ve verimli araştırma hizmeti veremez. Sinüs Piyasa Araştırma olarak Türkiye'de bu açığı görerek hareket ettik ve tüm ekibimizle bu alana yöneldik.

Medikal araştırma alanında sürekli büyüyerek, piyasa çizgisinin üzerinde hizmet kalitesi sunmayı amaç edindik. Temel hedefimiz, bulunduğumuz sektörde konumumuzu sürekli güçlendirerek, departman ve bütünlük bazında insan kalitesini yükseltmek ve her zaman lider olarak kalabilmek.

Sinüs Piyasa Araştırma Uzmanlık Kapsamı

Bizi farklılaştıran en önemli noktalardan biri de, geniş bir bilgi ve iletişim datasının varlığıdır.

Sinüs Piyasa Araştırma, medikal segmentin tüm branşlarındaki doktorlarla ilgili güçlü bir veri tabanına sahiptir. Türkiye genelinde 5000 doktorun cep telefonu dahil olmak üzere tüm iletişim bilgileri mevcuttur.

Yine Türkiye genelindeki tüm Onkolojı uzmanlarının cep telefonu, adres bilgileri ve mail adresleri güçlü firma datasına dahildir.

Sinüs Payasa Araştırma, Onkolojı ve Psikiyatri alanında Türkiye'de kategorisinde çok özel bir deneyime ve bilgi birikimine sahiptir.

Gerçekleştirilen Projeler ve Kapsamı

Sinüs Piyasa Araştırma, geniş ve uzman kadrosu ile eş zamanlı olarak aynı anda 10 medikal projeyi başlatma ve sahasını yürütme yeteneğine sahiptir.

İşte gerçekleştirdiğimiz projeler...

Her Branştan Doktorlarla:

  1- Hasta kayıt - Panel çalışmaları. (Doktorlardan hastalarına yazdıkları reçete bilgilerini almak.)

  2- Hastahane ortamında yüzyüze görüşmeler gerçekleştirmek.

  3- Ses kayıtlı görüşmeler gerçekleştirmek.

  4- On-line görüşmeler.

  5- Cati çalışmaları. (Telefonla anket gerçekleştirmek.)

  6- Fokus Grup toplantıları gerçekleştirmek ve organize etmek.

  7- Kongre salonlarında katılımcı doktorlarla kongre imajına yönelik çalışmalar.

  8- Kurumsal imaj çalışmaları.


PANEL (Reçete) bilgilerini toplama çalışması

Firmamız, medikal alanda proje gerçekleştirmenin zor olduğu Psikiyatri ve Onkolojı alanlarında önemli bir deneyime sahiptir. Dört yıl boyunca Türkiye genelinde Onkolojı alanındaki 300 doktor, Psikiyatri alanında ise 210 doktordan hastalarına yazdığı reçetelerin kayıtlarını direkt olarak alarak, önemli bir başarıya imza attık.

Bu iki özel alan dışında; astım, koah, diyabet lipid düşürücüler gibi alanlarda da doktorların hasta reçete bilgilerini kayıt altına alan çalışmalar yürüttük. Medikal çalışmalarda, basit anket yaklaşımı dışına çıkarak, sürekli uzmanlaşma ve spesifik konulara yönelerek veri toplama yöntemlerini şirket felsefesi olarak uyguladık.

Projeler süresince çalışma prensiplerimiz

  1- Projeler İstanbul merkez ofisten organize edilir. Merkez ofis müşteri ile sürekli iletişim halinde kalarak sahadaki tüm detayları düzenli olarak paylaşır. Bölgeler İstanbul merkezden onay almadan proje örnekleminde herhangi bir değişikliğe gidemezler. Projelerdeki kargo akışı, saha bitiş tarihleri ve müşteri beklentileri önde tutularak merkez tarafından belirlenir.

  2- Her projede İstanbul merkez ofis %30 oranında telefon kontrolü gerçekleştirir.

  3- Türkiye genelinde projelerimizde çalışan tüm saha araştırmacılarına bölge yöneticleri tarafından eşlik edilir.

Grup Toplantıları

Müşterinin araştırma konusu ile ilgili branşlardan doktorlar, müşterinin belirlediği zamanda tespit edilen toplantı salonuna davet edilir. Bu alanda her branştan doktorlarla iletişim kurabileceğimiz geniş bir dataya ve İstanbul merkez ofisden Türkiye'nin her ilinde fokus grup toplantıları organize etme deneyimine sahibiz.